Sedíte v práci? Bolí Vás záda? Nemáte čas na své zdraví? Pomůžeme Vám!

Chodíte do práce každý den s tím, že se budete muset usadit na svém místě a dělat stejnou práci po celý den? Bolí Vás záda? A nemáte čas na své zdraví? Nezoufejte! Pomůžeme Vám!

Zejména sedavé práce mohou škodit vašemu zdraví nikoliv jen tím, že vás bolí záda, ale i poškozováním páteře. Můžete přidat některé cviky do vašeho denního režimu, které Vám pomohou proti bolesti zad.

Například, pro správný postoj a úlevu od bolesti bude užitečné pravidelně provádět cviky, které napomohou protahovat vaše svaly a pomohou uvolnit napětí v ramenech a zadách. Není potřeba trénovat hodinu denně – stačí jednoduché protahovací cviky v pohodlných intervalech během dne; každých deset nebo patnáct minut.

Rovněž je důležité pro držení těla vyvinout svaly na celém těle a ne jen ty na zádech a ramenou. Doporučujeme vykonat krátkou každodenní routinu, která zahrnuje squats (předklon) , pull ups (mrtvý tah) a push up (dřep), které povedou k tomu, abyste silněji stlačili hrudník a zpevnil stehna a lymfodrenáž trvajicí 15-30minut.

Nesmíme opomíjet doplňky ve stravě; omega 3 adekvátní doba spánku je velmi důležitý pro udrzování svalové hydratace a poskytnutí si pružnosti všech svalu. Takto soustavný rezim se musi doplnit velmi častou hydratací a vitaminy C pro posleněni imunitni systmehu..

Nenechte se odradit, stejně jako stres je mnohem jednodušší správnou stravou a cvičenim dosáhnout dobrého zdravotního stavu. Existuj spousta zpusobu jak se o sebe starat a prevenci bolesti zad –nebušte lenivi a zacnete sama si predcvicovat pro lepsi pohyblivost a redukovani bolesti!

Všichni jsme pracovně vytížení a trávíme v práci hodiny, někdy i dny. Ale pozor, dlouhodobé sedění může skutečně ohrozit naše zdraví. Časté bolesti zad, bolesti hlavy nebo křeče v nohou jsou spojené s tím, že trávíme příliš mnoho času usednutých v kancelářské židli. Proto je tak důležité uvědomit si, jak dlouho sedíme během dne a jak to ovlivňuje naše zdraví.

Zde máme pro Vás následující tipy:

První je simple: pohyb! Nezapomeňte se občas protáhnout třeba při odpoledním obědě. Také se ujistěte, že vaše kancelářské prostředí je ergonomické a Vaše židle je nastavena ke správným úhlem a výšce vašich ramen. Pokud to možné, doporučujeme střídat sedavé polohy s pravidelným chozením a optickými iluzemi – např on-line školení nebo porady s kolegou venku.

Další skvělou radou je začít být samemu sobi informovaným o tom, kolikrát se obrátite během denneho pracovního času a kolikrát provedete určité cviky pro rozchodveni svých zad. Najdete rychlé a jednoduché cvičené typu protahovani svalov jako jsou krouceni ramenek nebo jakoukoliv jinou protahevaci cvik na zadek. Takto muižete regularne zajistit rozchodevanova stav Vašich zad i kdyz nemate čas by se opravinu venoval poradnejmu streningu.

Poslední radou je investice do dobryho vybaveni se. Je dobré mitt si dobre pohlideat o vaše telo a viacej investet do kvalitniho vybaveni – jako jsou napriklad ergonomické židle uspokojive vysoké stehna – abyste se mohly co nejlépe citi po cel’den pracet ve stejne postoji.

Proto Vám nabižime tyto tipy aby bylo ve Vašem pracovnom prostredi jes­té lepšié! Usilujte o to miti co nejvice pohybu bhem dne i zivotopisných situaciach, podobne jako ste si udeleli chvilku nutsi pre Vašu pracovnu polohu; dejtsi cas na vymoze prokyváni cviceni pro Vaše svalske skupiny; investujte do ergonomickeho nastaveni Vašich pracovniho prostreli i pomozte si bezukupe invetsicemi do pracovniho vybavi . Toto Vam pripomene abyste dbali na svoje zdravi i pi praci a mitili pi ruce efektivni cesty jaky gem mozne optimalizova vaše pracovny postoj!